Pielgrzymka do Fatimy i Lourdes

  • Kraj docelowy:
  • Okres pobytu: 16 days
  • Odloty: 25/06/2016
  • Przyloty: 10/07/2016
  • Cena: 3,190 PLN

Wyjątkowe miejsca duchowości chrześcijańskiej w Europie. Fatima, Lourdes, Santiago de Compostela.

Dzień 1

Wyjazd z Polski. Przejazd do Czech na nocleg.

Dzień 2

Wjazd do Włoch przez Przełęcz Brennero w Alpach. Przejazd na nocleg.

Dzień 3

Przejazd Lazurowym Wybrzeżem na Costa Brava – postój w Nicei. Spacer słynną Promenadą Anglików.

Dzień 4

Dzień poświęcony na zwiedzanie Barcelony oraz słynnego klasztoru w Montserrat. W programie zwiedzania stolicy Katalonii: spacer najpiękniejszą ulicą Świata – Las Ramblas, zwiedzanie Dzielnicy Gotyckiej, Katedry Św. Eulalii, Pałacu Królewskiego (z zewnątrz), kościoła Sagrada Familia projektu Antonio Gaudiego oraz obiektów olimpijskich.  Następnie pobyt w  klasztorze benedyktyńskim na Montserrat.

Dzień 5

W drodze do Madrytu nawiedzenie Sanktuarium Czarnej Madonny w Bazylice del Pilar w Saragossie. Przejazd na 2 noclegi w okolice Madrytu.

Dzień 6

Od rana spacer po stolicy Hiszpanii – Madrycie: Pałac Królewski i Plaza Major. Przejazd do Avili (wspaniałe mury obronne) znanej z działalności św. Teresy.

Dzień 7

Przejazd do Portugalii. Zwiedzanie Lizbony – stolicy Portugalii: Starówka, zamek Św. Jerzego, Plac Dos Restauradores oraz wieża Belem i klasztor Hieronimitów. Przejazd do Fatimy na 3 noclegi.

Dzień 8

Nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej z kaplicą Capelinha. Możliwośc udziału w Drodze Krzyżowej oraz Nabożeństwie Różańcowym. Zwiedzanie wioski Aljustrel, miejsca urodzenia św. Łucji oraz Valinhos miejsca objawień Anioła Portugalii. Czas wolny do wykorzystania na indywidualną modlitwę.

Dzień 9

Przed południem przejazd nad Ocean Atlantycki do Nazare – miasto położone na wysokim klifie, gdzie zobaczymy targ warzywno-owocowy (także z licznymi pamiątkami) oraz niesamowity widok na Dolne Miasto i Atlantyk. Możliwość kąpieli w Oceanie Atlantyckim. Zwiedzanie Obidos – miasto, zamek i mury obronne z czasów panowania Maurów.

[/day]
Dzień 10

Przejazd do Santiago de Compostela. Nawiedzenie monumentalnej katedry Św. Jakuba (imponujący trybularz). Nocleg w okolicy Santiago de Compostela.

Dzień 11

Zwiedzanie Salamanki z Uniwersytetem i Plaza Major ze sławnym „Domem Muszli” i wszechobecnym stylem plateresco. Nocleg w okolicy Burgos.

Dzień 12

Przejazd do Burgos. Zwiedzanie Katedry, jednej z najwspanialszych w Europie. Przejazd do Lourdes.

Dzień 13

Całodzienny pobyt w Lourdes – nawiedzenie Bazyliki Różańca Świętego, Bazyliki Niepokalanego Poczęcia, Krypty i Groty Objawień. Czas wolny na indywidualną modlitwę. Wieczorem udział w procesji ze świecami.

Dzień 14

Wyjazd bardzo wcześnie rano. Przejazd do La Salette położonego wysoko we francuskich Alpach. Nawiedzenie Sanktuarium Płaczącej Madonny. Czas wolny do indywidualnego wykorzystania. Przejazd w okolice Grenoble na nocleg.

Dzień 15

Przejazd do Szwajcarii. Postój w Genewie nad Jeziorem Lemańskim. W programie zwiedzanie parku ze sławnym zegarem kwiatowym. Czas wolny. Nocny przejazd przez Szwajcarię i Niemcy.

Dzień 16

Powrót do kraju. Zakończenie pielgrzymki.

CENA: 3190 zł/os

W cenie podstawowej
14 noclegów w hotelach klasy turystycznej (Czechy x 1, Liguria x1, Costa Brava x 2, ok. Madrytu x 2, Fatima x3, Santiago de Compostela x 1,Burgos x 1, Lourdes x 2, ok. Grenoble x 1). Pokoje 2, 3 os. z łazienkami. Dopłata za pok. 1 os.
Śniadania (14). Pakiet 14 obiadokolacji za obowiązkową dopłatą. W cenę obiadokolacji nie są wliczone napoje.
Przejazd komfortowym autokarem wyposażonym w klimatyzację, wc, barek i dvd. W autokarze kawa, herbata i napoje za złotówki.
Ubezpieczenie KL do 15 000 EUR, NW, CP i bagaż do 1000 zł.
Opieka pilota.
Opieka duchowa.
Wydatki programowe
Wstępy + przewodnicy miejscowi około 80 euro.
UWAGA
Wydatki programowe są opłacane indywidualnie przez uczestników pielgrzymki.