Izrael szlakiem biblijnym 24.02.2018-3.03.2018

  • Kraj docelowy:
  • Okres pobytu: 8 days
  • Odloty: 24/02/2018
  • Przyloty: 03/03/2018
  • Cena: 1 PLN
Dzień 1

POLSKA – IZRAEL
Zbiórka na lotnisku. Odprawa bagażowo – biletowa. Wylot do Izraela. Przejazd do hotelu w Betlejem. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2

HEBRON – BETLEJEM
Śniadanie. Przejazd na Pole Pasterzy – miejsce gdzie Anioł Pasterzom obwieszcza nowinę o Narodzeniu Jezusa. Przejazd do sklepu z dewocjonaliami, z możliwością zakupu pamiątek. Sklep prowadzony jest od lat przez palestyńskich chrześcijan. Nawiedzenie Bazyliki Narodzenia Pańskiego – Grota Narodzenia. Wizyta w Kościele Świętej Katarzyny. Przejście do Groty Mlecznej – miejsce, gdzie najświętsza Maria Pana karmiąc Jezusa uroniła kroplę mleka i grota stała się cała biała. Po południu – dzień w Hebronie. Wizyta w Synagodze i Grocie Patriarchów – miejscu gdzie pochowani są patriarchowie Abraham, Izaak, Jakub. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3

JEROZOLIMA
Śniadanie. Przejazd na Górę Oliwną. Wizyta w Betfage – początek tradycyjnej procesji Niedzieli Palmowej. Kościół Pater Noster – gdzie znajdują się maloikowe tablice, upamiętniające modlitwę, którą Chrystus nas uczy – Ojcze Nasz. Przejście na pole widokowe na Górze Oliwnej. Zejście do kościoła Dominus Flevit – miejsca gdzie Pan zapłakał nad Jerozolimą. Wizyta w Ogrodzie Oliwnym – modlitwa Chrystusa w Getsemanii – w Ogrójcu. Przejazd na Syjon Chrześcijański, gdzie mieści się Wieczernik, Synagoga, Grób Króla Dawida. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4

JERYCHO – MORZE MARTWE
Śniadanie. Przejazd Doliną Jordanu. W drodze pustynia Wadi Quelt, Kasser-al-yahud – miejsce chrztu Jezusa. Następnie Jerycho –  sykomora Zacheusza,  pole widokowe pod Górą Kuszenia i przejazd nad Morze Martwe (czas wolny na relaksacyjną kąpiel). Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5

SEBASTA – NABLUS (SZCHEM)- KANA – NAZARET
Śniadanie. Przejazd do Sebasty – ruin miasta, chluby Heroda Wielkiego. Wizyta w Nablusie przy studni Jakubowej. Przejazd do Nazaretu – miasta, gdzie Jezus dorastał. Na koniec dnia – wizyta w Kanie Galilejskiej – Sanktuarium Pierwszego Cudu Jezusa (odnowienie sakramentu małżeństwa). Obiadokolacja i nocleg w Nazarecie / Tyberiadzie.

Dzień 6

TABOR – TYBERIADA – GALILEA – KAFARNAUM
Śniadanie. Magdala – ojczyzna Marii Magdaleny. W relacjach starożytnych pątników odnaleźć można informacje o istniejącym w Magdali kościele, który wznieść miano na miejscu domu Marii Magdaleny. Franciszkańscy archeolodzy odnaleźli pozostałości bizantyjskiego klasztoru, rzymskiego akweduktu z wieżą oraz przypuszczalnie synagogę. Przejazd na Górę 8 Błogosławieństw – miejsce Kazania na Górze. Przejazd do Tabgha – miejsca gdzie Jezus rozmnożył chleb i ryby.  Przejście do Kościoła Prymatu Świętego Piotra. Przejazd do Kafarnaum – miasta cudów Chrystusa. Przejazd nad Jez. Galilejskie, po którym podróżować będziemy Łodzią Piotrową. Przerwa na tradycyjny lunch – ryba Świętego Piotra (około 18 USD). Przejazd na Górę Przemienienia Pańskiego – wjazd na Górę Tabor. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 7

JEROZOLIMA
Śniadanie. Przejazd do Kościoła Świętej Anny. Przejście Drogi Krzyżowej. Modlitwa i zwiedzenie Bazyliki Grobu Pańskiego. Czas wolny na starym mieście. Wizyta pod Ścianą Płaczu. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 8

IZRAEL- POLSKA 
Śniadanie. Transfer do Jaffy (najstarszego miasta w Izraelu), nawiedzenie kościoła Świętego Piotra. Przejazd na lotnisko. Przelot do Polski

CENA:

od 1770 PLN+350USD

CENA ZAWIERA:

– Przelot lotem rejsowym na trasie POLSKA-IZRAEL-POLSKA
– Transport komfortowym autobusem na terenie Izraela
– 7 noclegów – Hotel 3*** w pok. 2, 3- os.
(jedynki za dopłatą – 150 USD)
– Śniadania, obiadokolacje
– Ubezpieczenie KL, NNW, bagaż
– Opiekę duchowa Kapłana
– Przewodnika z jęz. polskim
– Codzienną mszę św.

CENA NIE ZAWIERA:

– Koszy realizacji programu: 80 USD
– Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji
– Ubezpieczenia od chorób przewlekłych
– Obligatoryjnej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIAN W PROGRAMIE.

Z uwagi na zmiany w cenach paliw oraz opłat lotniskowych, cena pielgrzymki może ulec zmianie.
Przy lotach czarterowych godziny przelotów mogą ulec zmianie

KONTAKT: bok@pielgrzym.eu, 338100945, 667377597