Izrael w pigułce 11-15.04.2018r.

  • Kraj docelowy:
  • Okres pobytu: 5 days
  • Odloty: 11/04/2018
  • Przyloty: 15/04/2018
  • Cena: 2,400 PLN
Dzień 1

POLSKA – IZRAEL
Zbiórka na lotnisku odprawa bagażowo – biletowa. Wylot do Tel Avivu. Przylot do Tel Avivu. Przejazd do hotelu w Betlejem po drodze panorama na Jerozolimę. Kolacja i nocleg.

Dzień 2

JEROZOLIMA

Śniadanie. Przejazd na Górę Oliwną. Wizyta w Betfage – początek tradycyjnej procesji Niedzieli Palmowej. Kościół Pater Noster, gdzie znajdują się majolikowe tablice, upamiętniające modlitwę, którą nauczył nas Chrystus – Ojcze Nasz. Przejście na punkt widokowy na Górze Oliwnej. Zejście do kościoła Dominus Flevit miejsca, gdzie Pan zapłakał nad Jerozolimą. Wizyta w Ogrodzie Oliwnym – modlitwa Chrystusa w Getsemani – w Ogrójcu. Następnie wejdziemy do Bazyliki Wniebowzięcia NMP, z której Maryja została wzniesiona do nieba. Udamy się także na Górę Syjon by nawiedzić kościół Zaśnięcia NMP. Nawiedzimy też wieczernik, gdzie Pan Jezus wraz z apostołami spożył Ostatnią Wieczerzę, podczas której ustanowił Sakrament Eucharystii i Kapłaństwa. W tej Sali Apostołowie otrzymali Ducha Świętego w dniu Pięćdziesiątnicy. Synagoga, w której znajduje się Grób Króla Dawida. Powrót do Hotelu w Betlejem. Kolacja i nocleg.

Dzień 3

NAZARET – KANA GALILEJSKA – KAFARNAUM – TABGHA
Śniadanie. Przejazd do Nazaretu – w tym miejscu Archanioł Gabriel oznajmił Maryi radosną wieść, że została wybrana przez Boga na matkę Jego syna. Nawiedzenie Bazyliki Zwiastowania z domem rodzinnym NMP i św. Józefa. Przejazd do Kany Galilejskiej – sanktuarium pierwszego cudu Pana Jezusa. Możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Transfer na Górę 8 Błogosławieństw – miejsce Kazania na Górze. Przejazd do Tabghi – miejsca gdzie Jezus rozmnożył chleb i ryby. Tutaj Pan Jezus nakarmił 5 tysięcy mężczyzn, nie licząc kobiet i dzieci. Przejście do Kościoła Prymatu Świętego Piotra. Przejazd do Kafarnaum – miasta cudów Chrystusa. W Kafarnaum zobaczymy dom św. Piotra oraz ruiny Synagogi, której fundamenty pamiętają pobyt Pana Jezusa w tym mieście. Rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim. Przerwa na tradycyjny lunch ryba Świętego Piotra. Powrót do hotelu w Betlejem. Kolacja i nocleg.

Dzień 4

JERYCHO – M. MARTWE 
Śniadanie, przejazd do Betanii – domu Marii, Marty i Łazarza. przejazd Doliną Jordanu, po drodze pustynia Wadi Quelt, Jerycho – Źródło Elizeusza i sykomora Zacheusza. Postój pod sykomorą Zacheusza i na polu widokowym pod Górą Kuszenia, przejazd nad Morze Martwe (czas wolny na relaksacyjną kąpiel ok. 2h) kolacja i nocleg w hotelu w Betlejem.

Dzień 5

BETLEJEM – AIM KARIM – YAD VASHEM – POLSKA
Śniadania. Przejazd na Pole Pasterzy, miejsce gdzie Anioł Pasterzom obwieszczał nowinę o Narodzeniu Jezusa.  Nawiedzenie Bazyliki Narodzenia Pańskiego – Grota Narodzenia. Wizyta w Kościele Świętej Katarzyny. Przejście do Groty Mlecznej – miejsce, gdzie najświętsza Maryja Panna karmiąc Jezusa uroniła kroplę mleka i grota stała się cała biała. Wizyta w Yad Vashem –  Instytucie Pamięci Męczenników i Bohaterów Holokaustu. Instytut poświęcone żydowskim ofiarom Holokaustu, założony w 1953 roku w Jerozolimie na mocy Ustawy o Pamięci, przyjętej przez izraelski parlament Kneset. Termin Yad Vashem oznacza „miejsce i imię” lub „pomnik i imię” i zaczerpnięty jest z księgi Izajasza. Przejazd do Ain Karem – miejsca nawiedzenia św. Elżbiety przez Najświętszą Maryję Pannę oraz narodzenia św. Jana Chrzciciela. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

 

CENA:

 

2400 PLN

CENA ZAWIERA:

– Przelot lotem rejsowym
– Transport komfortowym autokarem na terenie Izraela
– 5 noclegów – Hotel 3*** w pok. 2, 3- os. (jedynki za dopłatą – 150 USD)
– śniadania, obiadokolacje
– Ubezpieczenie KL, NNW, bagaż
– Opieka duchowa Kapłana
– Przewodnik z jęz. polskim

CENA NIE ZAWIERA:

– Koszy realizacji programu: 50 USD
– Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji
– Ubezpieczenia od chorób przewlekłych
– Obligatoryjnej opłaty za Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 13 zł

ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIAN W PROGRAMIE.

Z uwagi na zmiany w cenach paliw oraz opłat lotniskowych, cena pielgrzymki może ulec zmianie.

KONTAKT: bok@pielgrzym.eu, 338100945, 667377597