Pielgrzymka do Portugalii

 • Kraj docelowy:
 • Okres pobytu: 9 days
 • Odloty: 29/04/2016
 • Przyloty: 07/05/2016
 • Cena: 3,500 PLN

Wyjazd do jednego z największych sanktuariów w Europie.

Dzień 1

Zbiórka uczestników na lotnisku (wylot z Warszawy o godz. 21:25)

Dzień 2

Przejazd autokarem do Fatimy (2 godziny)
04:00 – Przyjazd do hotelu.
06:00 – Msza Św. w Kaplicy Objawień
07:00 – Śniadanie a po nim czas na odpoczynek po nocnej podróży.
Po południu udamy się na zwiedzanie Sanktuarium, a także znajdziemy czas na zakupy i degustację wina w lokalnej winiarni.
19:00 – Obiadokolacja
21:00 – Udział w procesji różańcowej dla chętnych.

Dzień 3

TOMAR – COIMBRA – FATIMA
Msza święta w języku polskim w Kaplicy objawień w Fatimie o godz.: 6:30 (czas trwanie 30 minut). Powrót do hotelu na śniadanie. Wyjazd do Zamku Rycerzy (dawni Templariusze) w Tomar. Przejazd do Coimbry, historycznej stolicy Portugalii, z założonym w 1920 r. uniwersytetem, ze słynną barokową Biblioteką Joanina. Wizyta na dziedzińcu uniwersytetu, panoramiczne zwiedzanie miasta, przejście promenadą starówki do autokaru. Powrót do hotelu w Fatimie w godzinach wieczornych. Obiadokolacja. Udział w wieczornej procesji światła
(godz.: 21:30). Nocleg.

Dzień 4

Msza Św. w Kaplicy Objawień o godzinie 06:00. Po śniadaniu zwiedzimy w BATALHA klasztor Matki Boskiej Zwycięskiej jeden z najpiękniejszych w Portugalii późnogotyckich zabytków. Przejazd do ALCOBACA – XIII w. benedyktyński klasztor NMP. Jest to jeden z najlepiej zachowanych przykładów architektury cystersów. Monumentalne rozmiary klasztoru odzwierciedlają ważną rolę, jaką zakon odegrał w pierwszych latach formatowania się państwowości w Portugalii.

Dzień 5

Msza Św. w Kaplicy Objawień o godź 0700. Po śniadaniu przejazd do Porto od którego swą nazwę wzięła Portugalia. W tym 2 co do wielkości mieście Portugalii zwiedzać będziemy starówkę, Katedrę (Sa), dzielnicę Baixa oraz Villa Nova de Gaia w której mieszczą się słynne winnice przechowujące znane na całym świecie oryginalne wino Porto. Znajdziemy także czas na rejs statkiem po rzece Duaro a także na skosztowanie słynnej zupy rybnej, sardynki czy dorsza (w czasie wolnym). Na kolację powrócimy do Fatimy.
Wieczorem 4 przedstawicieli grupy uczestniczyć będzie w niesieniu Figury podczas procesji maryjnej.

Dzień 6

Msza Św. w Kaplicy Objawień o godź 07:00. Śniadanie. Następnie odwiedzimy Aljustrel gdzie znajdują się domki Łucji, Hiacynty i Franciszka. Około godź 10:00 dla chętnych możliwość wzięcia udziału w drodze krzyżowej. Po południu udamy się do Nazare na plażowanie i odpoczynek.

Dzień 7

Msza Św. w Kaplicy Objawień o godzinie 06:00. Śniadanie a po nim przejazd do Obidos (średniowieczne miasteczko słynące nie tylko pięknymi widokami ale także wspaniałą historią) Po wizycie w Obidos przejedziemy na Cabo da Roca (najbardziej wysunięty na zachód przylądek Europy na którego klifach w 1494 roku rozbił się Krzysztof Kolumb). Następnie wizyta w królewskim mieście Sintra. W ramach czasu wolnego istnieje możliwość zwiedzenia Palazo da Pena lub Palazo National. Wieczorem powrót do Fatimy na kolację i nocleg.

Dzień 8

Śniadanie. Wykwaterowanie i przejazd do Lizbony. Msza święta w kościele Igreja de St. Antonio (urodził się tu św. Antoni)Pasteis de Belém -kawa i ciastka w słynnej historycznej restauracji w Lizbonie. City Tour – zwiedzanie zabytkowych miejsc miasta, takich jak: kościół św. Antoniego, monumentalna dzielnica Lizbony, gdzie zabytki są jak otwarta księga historii tego kraju, gdzie zakony odegrały ważną rolę – wieża Belem, Pomnik Odkrywców, widok na Statułę Chrystusa Króla oraz słynny most Vasco da Gama. A także największy symbol potęgi Portugalii z XVI w. – Klasztor Hieronimitów z zew. wybudowany w stylu manuelińskim. Przejazd przez historyczną część miasta Baixa. Obiadokolacja na mieście a następnie przejazd na lotnisko. O godzinie 23:00 odprawa bagażowo biletowa.

Dzień 9

01:15 → 06:10 Lot powrotny do Warszawy. Zakończenie imprezy.

CENA: 3500 PLN + 80 €

CENA ZAWIERA:

 • Przelot liniami lotniczymi Wizzair
 • Transport komfortowym busem/ autobusem.
 • 7 noclegów – Hotel 3*** w pok. 2-os.
 • Wyżywienie: śniadania, obiadokolacje
 • Podczas noclegów w Fatimie codzienną Mszę Ś w Kaplicy Objawień oraz możliwość wzięcia udziału w Procesji Światła oraz Modlitwie Różańcowej
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagaż
 • Opieka duchowa Kapłana
 • Przewodnik z ję polskim

CENA NIE ZAWIERA:

 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji
 • Ubezpieczenia od chorób przewlekłych
 • Kosztów wstępów do Palazio National lub Palazio da Pena w Sintrze, Rejsu statkiem po rzece Duaro w Porto (opcja fakultatywna).

Hotel w Fatimie znajduje się 10 min pieszo od Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej!