Wielkanoc w Rzymie

  • Kraj docelowy:
  • Okres pobytu: 8 days
  • Odloty: 23/03/2016
  • Przyloty: 30/03/2016
  • Cena: 1,340 PLN

Wielkanoc w Rzymie to duże przeżycie duchowe.

WIELKANOC W RZYMIE

Asyż – Rzym – Monte Cassino – Florencja – Wenecja

23.03.2016  – 30.03.2016

od 1340 zł

Program Wielkanoc w Rzymie znakomity sposób na spędzenie tego szczególnego czasu. Wielki Piątek spędzony w Asyżu, skąd pochodzi św. Franciszek – zwiedzanie Bazyliki poświęconej świętemu oraz małej Porcjumkuli, w której zwykł się modlić, a wieczorem udział w Drodze Krzyżowej w Koloseum. Niedziela Wielkanocna w Watykanie- Msza Święta na Placu św. Piotra oraz spacer po Rzymie. Ponadto zwiedzanie Florencji i Wenecji.

DZIEŃ 1: Przejazd na nocleg do Czech.

DZIEŃ 2: CZECHY – RIMINI Całodzienny przejazd przez Alpy i Nizinę Padańską nad Adriatyk do Rimini.

DZIEŃ 3: ASYŻ- RZYM (WIELKI PIĄTEK) Przejazd do Asyżu. Zwiedzanie Bazyliki Św. Franciszka, Bazyliki S.Maria degli Angeli z Porcjunkulą. Przejazd do Rzymu, zwiedzanie: Rzym Starożytny – Koloseum, Łuk Konstantyna, Forum Romanum, Plac Wenecki. Wieczorem udział w Drodze Krzyżowej w Koloseum. Przejazd na 3 noclegi w okolice Rzymu.

DZIEŃ 4: RZYM – MONTE CASSINO Zwiedzanie: Bazylika św. Piotra z nawiedzeniem grobu Bł. Ojca Świętego Jana Pawła II w Kaplicy św. Sebastiana, Bazylika Św. Jana na Lateranie, Schody Święte, Bazylika Św. Pawła. Przejazd na Monte Cassino. Nawiedzenie cmentarza żołnierzy II Korpusu i Opactwa Benedyktyńskiego.

DZIEŃ 5: RZYM (NIEDZIELA WIELKANOCNA) Udział w uroczystej Mszy Świętej Wielkanocnej na Placu Św. Piotra. Po południu spacer: Zamek Anioła, Plac Navona, Panteon, Fontanna di Trevi, Schody Hiszpańskie.

DZIEŃ 6: FLORENCJA Przejazd do Florencji. W programie zwiedzania stolicy Toskanii: Plac Michała Anioła ze wspaniałym widokiem na miasto, Most Złotników na rzece Arno, Plac Signoria, Katedra Santa Maria del Fiore i Baptysterium, kościół Santa Croce z nagrobkami sławnych florentyńczyków. Przejazd na Lido di Jesolo.

DZIEŃ 7: WENECJA Transfer do Wenecji. Zwiedzanie: Bazylika Św. Marka, Pałac Dożów ( z zewnątrz ), Wieża Zegarowa, Dzwonnica, Most Westchnień. Czas wolny. Spacer do Mostu Rialto. Nocny przejazd do Polski.

DZIEŃ 8: Powrót do Polski. Zakończenie wycieczki.

UWAGA – KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE

W cenie podstawowej
6 noclegów w hotelach klasy turystycznej 3* (Czechy x1, Rimini x1. ok. Rzymu x3, Lido di Jesolo x1). Pokoje 2 i 3 os. z łazienkami. Dopłata za pok. 1os.
Śniadania kontynentalne (5) W Niedzielę Wielkanocną śniadanie wzmocnione (1). Za obowiązkową dopłatą pakiet 6 obiadokolacji. W cenę obiadokolacji nie są wliczone napoje.
Przejazd komfortowym autokarem wyposażonym w klimatyzację, wc, barek i dvd. W autokarze kawa, herbata i napoje za złotówki.
Ubezpieczenie kosztów leczenia do 15 000 EUR, NW i bagaż do 1000 zł
Opieka pilota.
Wydatki programowe
Wstępy + wjazdy do miast + taksy klimatyczne + metro w Rzymie + transfery Wenecja + przewodnicy miejscowi około 80 euro.
UWAGI
Wydatki programowe są opłacane indywidualnie przez uczestników wycieczki.