Pielgrzymka Lourdes, Fatima, Santiago de Compostela

  • Kraj docelowy:
  • Okres pobytu: 16 days
  • Odloty: 23/06/2018
  • Przyloty: 08/07/2018
  • Cena: 3,390 PLN
Dzień 1

POLSKA – CZECHY
Wyjazd z Polski. Przejazd do Czech na nocleg. Obiadokolacja

Dzień 2

PRZEŁĘCZ BRENNERO

Wjazd do Włoch przez Przełęcz Brennero w Alpach. Przejazd na nocleg. Obiadokolacja.

Dzień 3

NICEA

Przejazd Lazurowym Wybrzeżem na Costa Brava – postój w Nicei. Spacer słynną Promenadą Anglików. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4

BARCELONA – MONTSERRAT

Dzień poświęcony na zwiedzanie Barcelony oraz słynnego klasztoru w Montserrat. W programie zwiedzania stolicy Katalonii: spacer słynną w całym mieście ulicą Rambla, zwiedzanie Dzielnicy Gotyckiej Barri Gotic, katedry św. Eulalii, Pałacu Królewskiego (z zewnątrz), kościoła Sagrada Familia projektu Antonio Gaudiego oraz obiektów olimpijskich.  Następnie pobyt w  klasztorze benedyktyńskim na Montserrat. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 5

SARAGOSSA

Po śniadaniu wyjazd do Madrytu. W drodze do Madrytu nawiedzenie Sanktuarium Czarnej Madonny w bazylice del Pilar w Saragossie. Przejazd na 2 noclegi w okolice Madrytu. Obiadokolacja.

Dzień 6

MADRYT – AVILA

Od rana spacer po stolicy Hiszpanii – Madrycie: Pałac Królewski i Plaza Major. Przejazd do Avili (wspaniałe mury obronne) znanej z działalności św. Teresy. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 7

LIZBONA – FATIMA

Przejazd do Portugalii. Zwiedzanie Lizbony – stolicy Portugalii: Starówka, zamek św. Jerzego, Plac Dos Restauradores oraz wieża Belem i klasztor Hieronimitów. Przejazd do Fatimy na 3 noclegi. Obiadokolacja.

Dzień 8

FATIMA – ALJUSTREL – VALINHOS

Nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej z kaplicą Capelinha. Możliwość udziału w Drodze Krzyżowej oraz Nabożeństwie Różańcowym. Zwiedzanie wioski Aljustrel, miejsce urodzenia św. Łucji oraz Valinhos miejsca objawień Anioła Portugalii. Czas wolny do wykorzystania na indywidualną modlitwę. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 9

NAZARE – OBIDOS

Przed południem przejazd nad Ocean Atlantycki do Nazare – miasto położone na wysokim klifie, gdzie zobaczymy targ warzywno-owocowy (także z licznymi pamiątkami) oraz niesamowity widok na Dolne Miasto i Atlantyk. Możliwość kąpieli w Oceanie Atlantyckim. Zwiedzanie Obidos – miasto, zamek i mury obronne z czasów panowania Maurów. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 10

SANTIAGO DE COMPOSTELA

Przejazd do Santiago de Compostela. Nawiedzenie monumentalnej katedry św. Jakuba (imponujący trybularz). Nocleg w okolicy Santiago de Compostela. Obiadokolacja.

Dzień 11

SALAMANKA

Zwiedzanie Salamanki z Uniwersytetem i Plaza Major ze słynnym „Domem Muszli” i wszechobecnym stylem plateresco. Nocleg w okolicy Burgos. Obiadokolacja.

Dzień 12

BURGOS

Przejazd do Burgos. Zwiedzanie katedry, jednej z najwspanialszych w Europie. Przejazd do Lourdes.

Dzień 13

LOURDES

Całodzienny pobyt w Lourdes – nawiedzenie bazyliki Różańca Świętego, bazyliki Niepokalanego Poczęcia, Krypty i Groty Objawień. Czas wolny na indywidualną modlitwę. Wieczorem udział w procesji ze świecami. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 14

LA SALETTE

Wyjazd bardzo wcześnie rano. Przejazd do La Salette położonego wysoko we francuskich Alpach. Nawiedzenie Sanktuarium Płaczącej Madonny. Czas wolny do indywidualnego wykorzystania. Przejazd w okolice Grenoble na nocleg. Obiadokolacja.

Dzień 15

GENEWA

Przejazd do Szwajcarii. Postój w Genewie nad Jeziorem Lemańskim. W programie zwiedzanie parku ze słynnym zegarem kwiatowym. Czas wolny. Nocny przejazd przez Szwajcarię i Niemcy.

Dzień 16

POLSKA

Powrót do kraju. Zakończenie pielgrzymki.

CENA:

3390 PLN

CENA ZAWIERA:

W cenie podstawowej
14 noclegów w hotelach klasy turystycznej (Czechy x 1, Liguria x1, Costa Brava x 2, ok. Madrytu x 2, Fatima x3, Santiago de Compostela x 1,Burgos x 1, Lourdes x 2, ok. Grenoble x 1). Pokoje 2, 3 os. z łazienkami. Gwarantowane miejsce w pokoju 1 osobowym dodatkowo płatne.
Śniadania (14). Pakiet 14 obiadokolacji za obowiązkową dopłatą. W cenę obiadokolacji nie są wliczone napoje.
Przejazd komfortowym autokarem wyposażonym w klimatyzację, WC, barek i DVD. W autokarze kawa, herbata i napoje za złotówki.
Ubezpieczenie KL do 15 000 EUR, NW, CHP i bagaż do 1000 zł
Opieka pilota.
Opieka duchowa.
Wydatki programowe
Wstępy + przewodnicy miejscowi około 90 euro.
UWAGA
Wydatki programowe są opłacane indywidualnie przez uczestników pielgrzymki.

CENA NIE ZAWIERA:

Dopłata do 14 obiadokolacji za obowiązkową dopłatą 495.00 PLN/os.
Każdy z uczestników zobowiązany jest do uiszczenia opłaty w wysokości 10 zł/os. tytułem składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny. 10.00 PLN/os.
Gwarantowane miejsce w pokoju. 1-os. 1400.00 PLN/os.
Wybór miejsca w autokarze (dostępne maksymalnie 10 miejsc) 50.00 PLN/os.
Pierwszeństwo zakwaterowania (dostępne maksymalnie 5 pokoi) 50.00 PLN/os.
Bez kosztowe przenoszenie między imprezami 30.00 PLN/os.
Gwarancja niezmienności ceny 40.00 PLN/os.
PAKIET STANDARD – bez kosztowe przenoszenie między terminami imprez do 14 dni przed rozpoczęciem, Gwarancja niezmienności ceny + GRATIS kawa lub herbata lub woda 0,5 l w autokarze – 1 sztuka wybranego napoju na każdy dzień (dostępna tylko w pakiecie). 60.00 PLN/os.
PAKIET PREMIUM – Możliwość wybrania miejsca w autokarze, Pierwszeństwo zakwaterowania + GRATIS kawa lub herbata lub woda 0,5 l w autokarze – 1 sztuka wybranego napoju na każdy dzień (dostępna tylko w pakiecie) DOSTĘPNOŚĆ MAX 5 MIEJSC 85.00 PLN/os.
PAKIET SUPERIOR – Możliwość wybrania miejsca w autokarze, Pierwszeństwo zakwaterowania, bez kosztowe przenoszenie między terminami imprez do 14 dni przed rozpoczęciem, Gwarancja niezmienności ceny + GRATIS kawa lub herbata lub woda 0,5 l w autokarze – 1 sztuka wybranego napoju na każdy dzień (dostępna tylko w pakiecie). DOSTĘPNOŚĆ MAX 5 MIEJSC

 

KONTAKT: bok@pielgrzym.eu, 338100945, 667377597