Pielgrzymka do Grecji śladami św. Pawła

 • Kraj docelowy:
 • Okres pobytu: 11 days
 • Odloty: 15/09/2016
 • Przyloty: 25/09/2016
 • Cena: 2,350 PLN
Dzień 1

Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przejazd przez kraje tranzytowe Słowację, Węgry, Serbię, Macedonię.

Dzień 2

Przyjazd do Grecji, zakwaterowanie w hotelu w okolicach Thessalonik. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3

Po śniadaniu wyjazd do Kavalii (Neapolis) miasta portowego, do którego św. Paweł przypłynął podczas swojej pierwszej, misyjnej podróży do Grecji, następnie przejazd do Filipii (od której Św. Paweł rozpoczął  w 49 r. swą misję w Europie). W Filippi św. Paweł ochrzcił pierwszą osobę na kontynencie europejskim – św. Lidię. Zwiedzanie tego miejsca oraz ruin starożytnego miasta i więzienia, w którym przetrzymywano św. Pawła, przejazd do Salonik, zwiedzanie miasta:  Biała Wieża, Kościół św. Dimitrosa. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4

STAROŻYTNA BEREA I KLASZTORY W METEORACH

Po śniadaniu przejazd do Verii (starożytna Berea) – zwiedzanie bizantyjskich świątyń, pomnik Św. Pawła. Dojazd do słynnych Meteorów – zwiedzanie klasztorów usytuowanych na szczytach skalnych. Wizyta w 2 monastyrach: męskim oraz żeńskim. Zwiedzimy wnętrza cerkwi z doskonale zachowanymi bizantyjskimi freskami, ikonami, ikonostasami. W lokalnym muzeum zobaczymy sprzęt gospodarstwa domowego, bogate krucyfiksy, ręcznie pisane ewangelie oraz szaty liturgiczne – wszystkie te rzeczy wyrabiane przez mnichów ascetów mieszkających pomiędzy skałami. Przejazd do Delf na zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5

DELFY, PĘPEK ŚWIATA,WYROCZNIA DELFICKA

Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Delf. Jednego z najważniejszych miejsc dla starożytnych Greków. Każdy kto chciał poznać swoją przyszłość udawał się do wyroczni, która była nieomylna. Miejsce jest fascynujące do dnia dzisiejszego ze względu na spuściznę historyczną. Zwiedzimy: Sanktuarium Apollina z dorycką świątynią, gimnazjon gdzie trenowali sportowcy przed Igrzyskami Pytyjskimi oraz Marmarie z jednym ze 100 cudów architektury świata starożytnych – Tolosem. Przejazd na Peloponez i zakwaterowanie w Tolo, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6

MYKENY, EPIDAVROS, KORYNT, NAFPLIO

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Argolidy, postój nad Kanałem Korynckim (fenomen stworzony przez człowieka), zwiedzanie Koryntu ze świątynią Apollina i bema z której do Koryntian przemawiał Św. Paweł, następnie przejazd do Myken i zwiedzanie cytadeli mykeńskiej i grobu Agamemnona. Po południu postój w weneckim mieście Nafplionie i spacer po mieście. Nasze zwiedzanie zakończymy wizytą w antycznym teatrze w Epidavros. Późnym popołudniem powrót do hotelu nad morzem. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7

Całodniowy wypoczynek w Tolo, czas na kąpiele morskie i plażowanie.

Dzień 8

ATENY I AKROPOL

Po wczesnym śniadaniu przejazd do stolicy i zwiedzanie najważniejszych zabytków Aten. Potęgę miasta poznamy zwiedzając m.in: Akropol z Partenonem, Erechtejonem i Propylejami, Agore Grecka, Forum Romanum, Świątynie Zeusa Olimpijskiego, Aeropag. Podczas objazdu miasta będziemy mogli podziwiać teatralną zmianę warty pod Parlamentem oraz neoklasycystyczną zabudowę starówki. Zakwaterowanie w hotelu w Atenach. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 9

TERMOPILE
Po śniadaniu przejazd w stronę północy. Postój przy pomniku Leonidasa, upamiętniający wojnę Spartan z Persami w 480 r.p.n.e. Przejazd na zakwaterowanie w okolicach Thessalonikach. Obiadokolacja i nocleg.

[/day]
Dzień 10

Po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną przejazd przez Macedonię, Serbię, Węgry.

Dzień 11

Dalszy przejazd przez Słowację, przyjazd do Polski w godzinach południowych.

CENA: 2350 zł/os

Cena zawiera:

 • przejazd autokarem na trasie Polska-Grecja-Polska,
 • opiekę pilota- przewodnika,
 • zakwaterowanie : 3 noclegi w okolicach Thessalonik , 1 nocleg w Delfach , 3 noclegi w Tolo , 1 nocleg w Atenach,
 • wyżywienie: 8 śniadań i 8 obiadokolacji,
 • ubezpieczenie KL, NNW
 • opiekę duchową kapłana


Cena nie zawiera:

 • Biletów wstępów do zwiedzanych obiektów; lokalnych przewodników (łącznie -100 euro) ; napoi do kolacji innych
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji oraz ubezpieczenia od chorób przewlekłych.